2017 Yeni Müfredat – 8. Sınıf Fen Bilimleri TEOG 2 Deneme Çözümlü Deneme 5

1311

2017 TEOG 2 sınavı için yeni müfredata uygun çözümlü deneme ile 8. sınıf fen bilimleri dersi için online çalışma ile sonucunu anında gör, eksiklerini tespit et ve NİSAN ayı sonundaki TEOG sınavında başarıyı yakala. Paylaş arkadaşların da ne yapacak bir gör.

1. Basit makinelerle ilgili hangi ifade yanlıştır?

2. Asit ve bazların ortak noktası aşağıdakilerden hangisidir?

3. Periyodik cetveldeki elementlerle ilgili hangi ifade doğrudur?

4. Aşağıdakilerden hangisinde kimya endüstrisi ile ilgili örnek verilmemiştir?

5. Pencere camı, teleskop, gözlük, dürbün, mikroskop ve ayna araçlarından kaç tanesinde mercek bulunur?

6. 15 derecelik ortamdaki bitki mor ışık altında fotosentez yapmaktadır. Bu bitkinin daha az fotosentez yapması için ne yapılmalıdır?

7. Işık > K >> L >> M >> N besin zincirinde yer alan M canlısının sayısı azaltıldığında aşağıdaki durmlardan hangisi gerçekleşmez?

8. İlk sıcaklıkları aynı, eşit kütleli sıvılara eşit ısıtıcılar eşit süre ısı veriliyor. Maddelerin sıcaklık değişimlerinin farklı olmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?

9. Aşağıdakilerden hangisi yanma tepkimesi sonucunda gerçekleşmez?

10. Aşağıdaki hangi tepkime yanma tepkimesidir?

11. Ben çalışmalarımda ' Bakteri, mantar, yosun gibi küçük yapılı canlıların büyümesini ve özelliklerini araştırmaktır' diyen bir kişinin mesleği aşağıdakilerden hangisidir?

12. Fotosentez için her şeyin uygun olduğu ortamın ışığının rengi hangisi olursa oksijen üretimi en hızlı şekilde gerçekleşir?

13. Ali, sıcaklık değişiminin maddenin maddenin cinsine bağlı olduğunu ispatlamak için hangi düzenekler kullanılmalıdır?

14. Aşağıdakilerden hangisindeki maddeler kırmızı turnusol kağıdına etki etmezler?

15. Kimya mühendisi ile ilgili hangi ifade yanlıştır?

16. Aşağıdakilerden hangisinin geri dönüşümü yoktur?

17. Aşağıdaki verilen çalışmalardan hangisi biyoteknolojik çalışmalardan değildir*

18. K ve L özeltisi karıştırılarak tuz ve su oluşturuluyor. Buna göre K ve L çözeltisi aşağıdakilerden hangileri olamaz?

19. - ........ zincirinden oluşan sarmal bir yapıya sahiptir. - Temel bilgi birimine ........ adı verilir. - Yapısında ......... özellikleri belirleyen gen bölgeleri bulunur. Aşağıdakillerden hangisi boş bırakılan yerlere yazlıması gereken kavramlardan değildir?

20. X : Yıldırım, şimşek sırasında yağmur sularıyla karışarak toprağa iner. - Devamlı olarak yeryüzü ve atmosfer arasında sıvı ve gaz haline dönüşmesi olayıdır - Z : Canlılar solunum yaptıklarında ve kömür, petrol gibi amddeler yandığında havaya geçer. Belirtilen olaylar sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gibi olmalıdır?

Yorumlar